אייקידו וטבעונות

מי אנחנו?

שלום חברים,

שמי ארתור, והקמתי את האתר הזה יחד עם כמה חברים.
האתר הוקם על מנת לעזור לכם לעבור לטבעונות, ולספק לטבעונים חדשים וותיקים כלים אשר יקלו על התהליך.
באתר תוכלו למצוא מאמרים לימודיים, מתכונים טבעוניים בריאים, פעילויות טבעוניות מעניינות ועוד.
השקנו לאחרונה גם אתר חדש, בו ניתן לרכוש את החולצות הטבעוניות שלנו.
חלק מן ההכנסות מהחולצות נתרמות למען בעלי החיים!
אתם מוזמנים להתרשם ממנו בעצמכם:

לחצו כאן לכניסה לאתר החולצות שלנו

כולנו רוצים לחיות טוב

כל בני האדם רוצים לחיות חיים טובים ומספקים. כך זה היה מראשית ההיסטוריה, וכך זה יהיה גם בעוד מיליוני שנים. אם כך, מדוע אנו חוששים לקחת על עצמנו אחריות מינימאלית? מדוע איננו עושים כל מה שניתן על מנת להשפיע על המתרחש סביבנו? אין זה פשוט להשתחל אל בין כיסאות הפוליטיקאים, אך ניתן להשפיע על דעת הקהל בקלות כאשר מדובר בסביבתנו המיידית – האנשים המקיפים אותנו ונמצאים במעגל חברינו.


עלינו להיות קשובים לפגיעה בבעלי החיים, הצמחים, משאבי כדור הארץ ועוד, על מנת לתקן את החברה בה אנו חיים. חשבו על תחושת האושר המציפה את קרובינו כאשר אנו מתעניינים בשלומם, ותעלו רגשות אלו לעשייה. העלו לנגד עיניכם טיול נעים בחיק הטבע, בו אתם מבחינים ביופי המפעים שלו, בלבלוב הפרחים, בציוץ הציפורים הפיוטי. הבחינו בכל הדברים הטובים אשר מתרחשים סביבנו, ושאבו מהם כוח.


כמה פעמים יצא לנו להתעלם ולהפנות את המבט מן העוולה שמתרחשת ממש תחת אפנו? למרות כל היופי המצוי בעולם, חשוב גם להתנגד לרע שמתרחש סביבנו. איננו יכולים לשנות את האנושות כולה ביום אחד, אך השינוי יכול וצריך לנבוע מתוכנו.


בעקבות התיעוש, בעלי החיים משלמים מחיר גבוה מאי פעם, ואף בלתי נתפס. זה לא שאנחנו רק נוטלים את חייהם – אנו גם מתייחסים אליהם כאל חפצים דוממים, כמו היו מיוצרים בפס ייצור ממוכן. אנו שוכחים שמדובר ביצורים חיים, עם רגשות ופחדים, מהם אנו נוטלים את חייהם ומנצלים את גופם בקלות מפלצתית.

פעמים רבות אנו מרגישים בודדים במערכה, ובייאושנו חושבים כי אנו חסרי כל סיכוי לנצח. זכרו כי ככל שהזמן עובר, מתווספות עוד ועוד מדיות להפצת תכנים להמונים, דוגמת הרשתות החברתיות ומאגרי מידע שונים. בזכות כל אלו, יש בידנו ההזדמנות לאחד את מאמצנו, ולהפיק תוצר טוב ואיכותי יותר – באמצעות עבודה משותפת. כיום ניתן לעשות טוב ביחד!

החולצות הטבעוניות שלנו

על מנת לשנות את העולם,

ראשית עלינו לשנות את עצמנו.

אתר זה מיועד לשמש כאמצעי מקשר של הקהילה שלנו, וככלי עזר לניהול אורח חיינו הטבעוני. אנו נתחיל מהתארגנות ברשת, ואט אט נגיע גם לפגישות פנים אל פנים. המאמצים המשותפים אינם קשורים אך ורק לשיפורים בתחום התזונה, אלא בכל תחומי החיים – החל מאקולוגיה, וכלה ביחסים בין אישיים ופיתוח אישי.

התזונה הטבעונית הוכחה כתזונה שהכי בריאה לגופנו – והיא משביעה עד מאוד. ללא ידע קונקרטי ומועיל, לא נוכל לדעת מה הם הדברים שאנו נדרשים לאכול על מנת לשמור על בריאותנו. זוהי אחת מן המטרות של האתר – הנגשת התזונה הטבעונית הבריאה אל הציבור הרחב.

על מנת לשנות את העולם, ראשית עלינו לשנות את עצמנו. זוהי עבודה אשר דורשת מאמץ, אך בעת הגלובליזציה ובעידן האפשרויות הבלתי מוגבלות – אין לנו את הזכות להתעצל.
אם אתם מרגישים שגם בעצמותיכם בוער הצורך לשנות את העולם, תמכו בנו.

עקבו אחרינו בקבוצת הפייסבוק, בעמוד האינסטגרם ובערוץ היוטיוב שלנו.
אנו מתחייבים לעדכן בעת העלאת התכנים החדשים שלנו, ולספק מענה מקיף לשלל תחומי הטבעונות.